Arızalı volkswagen sürme sistem kapının tamiri

Arızalı volkswagen sürme sistem kapının tamiri

Arızalı volkswagen sürme sistem kapının tamiri

Arızalı volkswagen sürme sistem kapının tamiri biz pentamiri ekibinin işidir. Çünkü biz her gün bu sistemleri tamir ediyoruz. Volkswagen sistemleri öyle her ustanın yaptığı ve tamir edebildiği bir iş değildir. Öncelikle kullanıcının bunu bilmesi gerekli ve çok önemli.

Gittiğimiz bir çok evde müşterilerin bize serzenişi şu:

  • ”Biri geldi tamir etti ama çalışmıyor”
  • ”Usta yapmaya başladı ama ben anladım yapamıyor, eline yüzüne bulaştırdı”
  • ”Çok uğraştı mahvetti”
  • ”Elindeki çekiçle bir iki yere vurdu gitti”
  • ”Akşama kadar uğraştı eskiden çok daha iyi çalışan kapı şimdi çalışmıyor”
  • ”Dünyanın parasını aldı kapıyı bozdu hakkımı helal etmiyorum”
  • ”Sanırım senden önce gelen usta kırdı o parçaları”

gibi şikayet dolu söylemleri işittik.

Volkswagen sistem pahalımı?

Volkswagen sürme sistem teferruatlı ve pahalı bir aksesuar gurubu olduğu için bu konuda tecrübe maalesef her ustada olmuyor olmaz. Bu sistem bir menteşe veya bir kol değiştirmeye benzemez bilginiz olsun. Yoksa sizde yukarıdaki serzenişlerin biri ile yüzleşmek zorunda kalırsınız.

Bu işte en önemli husus markadır. Ürün gurubu ikiye ayrılır. Yerli ve ithal. İthal ürünler mukavemet, dayanıklılık ve sağlamlık konusunda yerli ürünlere göre çok çok iyiler. Burada hepsini tek tek yazardım detay verirdim ama yazmayacağım. Çünkü bu tecrübe benim ve ekibimin ekmek kapısı yani özeli.

Özetleyecek olursak her sürgü iyi çalışacak saat gibi olacak uzun yıllar sorunsuz kullanacaksınız gibi bir şey yok. Çünkü isim tek (Volkswagen sürme sistem) ama ürün modeli çok fazla. Buda farklı farklı fiyat olarak karşımıza çıkmakta. Yani sistemi iyi seçmek mecburiyetiniz var. Bu mecburiyeti kısaca (belki) pencerenizi çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz ile özet geçiyorum.

Burada ürünü seçmek kadar ustasına da denk gelmeniz çok önemli. Eğer insanları tanımak gibi kuvvetli hisleriniz varsa işiniz kolay. Pahalısı iyidir, iyisi pahalıdır denir. Ve çoğu zaman işe yarar. Ama söyleyene çok dikkat etmek lazım hem de çok. (bu satırı yazmak tamamen içimden geldi 🙂 )

Şimdi kısaca ithal ve sağlam ürünler yabancı para cinsinden satılır. Ve buda satın alma gücünü zorlaştırdığı için son senelerde yerli ve basit ürünler piyasada satılmaya başladı. Basit şekilde açılsın ve bir şekilde kenara gitsin yeter mantığı ile yapılan ürünler ne yazık ki kısa zamanda bozuluyor veya kırılıyor. Basit ve iş görsün mantığındaki sistem pratik ve kolay olabilir. Ama bu seferde kötü niyetli fiyat politikası uygulayan ustalarımız çok yüksek fiyatlarla bu ürünleri tavsiye edip müşterilere satıyor. Duyduk ve  gördük. Biz doğrusunu ne kadar söylesek de anlatsak ta iş kısmetten öteye geçmediği için her şeye herkese müdahale edemeyiz.

Hangi volkswagen sistemi tercih etmeliyim?

Bu konuda net bir şey buraya yazamayız. Çünkü (x) aksesuar (y) Pvc profili ile eşleşecek ve (+) bütçe ile durum noktalanacak. Yani özü şu bizimle iletişim kurduğunuz zaman biz gerekli validasyon çalışmasından sonra size olması gerekeni söyleriz.


Buda bizim serzenişimiz;

Ben yüzlerce bu ve benzeri konular için yazılar yazdım. Ama insanımızın okumak gibi bir sabrı olmadığı için ulaştığı ilk usta numarası ile işlerini çözmek istiyor. Maşallah Google parayı verenin reklamını tepeye getirdiği için memlekette herkes volkswagen ustası. 

İşin kısacası şu. İş bilen kişi kendisini ayan beyan belli eder. Yeter ki siz biraz araştırın ve bilgi sahibi olmaya çalışın.

İletişim : 0532 360 9427

Arızalı volkswagen sürme sistem kapının tamiri
Arızalı volkswagen sürme sistem kapının tamiri

 

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.