Cam kapı alt menteşe kırıldığında kapı açılırken ve kapanırken ses yapar veya boşluk olur. Cam kapı menteşesi kapının sabit durmasını açılıp kapanmasını sağlayan kapının en temel parçalarından biridir.

cam kapı alt menteşe kırılmış
cam kapı alt menteşe kırılmış

Menteşe motor pimini geçer motordan aldığı hareketle kapıyı çalıştırır. Kullanıcı menteşenin kırıldığını gözle göremez. Menteşe kapağı bu alanı kapatır. Kullanıcı cam kapı ses çıkarttığında ( yüksek ses tak tak gibi ) anlayabilir. Bu ses hidrolik ve menteşenin arızalı ve değişmesi gerektiğini gösterir.

Bu şekilde kullanmaya devam edilirse kapak yerinden çıktığında cam kapı düşer ve kırılabilir. Kırılan cam kapı kullanıcıyı daha çok mağdur eder. Kapı üzerinde değiştirilmesi gereken en acil arıza türü budur. Cam kapı yere sürterek çalışıyorsa menteşe kırıldığı için ayar yapılmaz. Değişecek menteşe ile cam kapınız düzgün çalışır hale gelecektir.

Bunun için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim numaralarımız

 

Kategoriler: BLOGCAM KAPI

pentamiri

Pvc kapı pencere bakım onarım tamir hizmeti veren bir firmayız. Türkiye genelinde ustamız bulunan illerde müşterilerin ev ve iş yerlerinde tamirat hizmeti vermek için çalışıyoruz. Bizi günün her saati iletişim birimlerimizden arayabilir ve hizmet alabilirsiniz

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.