CAM KAPI TAMİRİ

Cam kapı tamiri

Cam kapı tamiri için başta İstanbul Ankara olmak üzere çalışma bölgelerimizden hizmet alabilirsiniz. Çalışma bölgelerimize menü satırından ulaşabilirsiniz.

Cam çeşitli ebatlarda kesilip işlendikten sonra fırınlanır ve kapı ürünü haline gelir. Cam kapılar menteşeli hidrolikli ve sürgülü olarak imalatı yapılır ve mekanlara ayrıca görsel zenginlik katar. Biz genellikle hidrolik ile çalışan kapıların hidrolik değişimi menteşe değişimi veya menteşe ayarlaması yapıyoruz.

cam kapı tamiri
camkapı tamiri

Hidrolik mekanizma zemine gömülür çanak kapak vasıtası ile gizlenir. Hidrolik kapıya menteşe yardımı ile sabitlenir. Hidrolik kapının kendiliğinden yavaşça kapanması, açıkken ise sabit durmasını sağlar. Hidrolik malzemenin içerisinde yağ vardır, yağ basınç ile odacıklarda geçiş yapar bu geçişler mekanizmanın çalışmasını sağlar.

cam kapı tamiri pentamiri
Gulsan örneği cam kapı tamiri

CAM KAPI MARKALAR

Cam kapılar kapıların açma kapama ömrünün bitmesi ve hatalı açma kapatma yüzünden bozulur. Tamir ihtiyacı kapıların menteşesinden tak tuk ses geliyor, kapağın üzerine yağ çıkmışsa, kapı boşluklu çalışıyorsa yapılması gerekir. Genellikle hidrolik değiştirilerek arıza giderilir.

cam kapı gulsan stop hidrolik
Gulsan cam kapı stop hidrolik
cam kapı hidrilik
Kale camkapı hidrolik

Cam kapı hidroliklerin markası çanak üzerinde baskılı şekilde yazılmıştır. Cam kapı hidrolik markaları Dorma, Geze, G-U, Kale, Kahe, Gülsan, Birsan, Teksan vs farklı özellikler ve ölçülerde değişir.

cam kapı tamiri dorma
camkapı tamiri Dorma

CAM KAPI HİDROLİK DEĞİŞİM

Hidrolik değişmesi gerekiyorsa cam kapı yerinden sökülerek güvenli şekilde kenara alınır. Eski hidrolik yerinden anahtarlar yardımı ile sökülür değiştirme işi yapılır.

Cam kapıların bir diğer arızası alt menteşelerin değişmesidir. Zamanla zayıf düşen ve kuvvete dayanamayan menteşeler kırılır. Menteşesi kırılan cam kapının düşme ve kırılma tehlikesi çok yüksektir. Böyle bir durumla karşı karşıya iseniz bir an önce alt menteşeyi ustaya yenisi ile değiştirmeniz gerekir.

cam kapı alt mentese degisimi

Ayrıca cam kapıların üst menteşeleri aşınmadan dolayı yuva genişler ve boşluk meydana gelir. Bu boşluk kapının sarkmasına neden olabilir. Bu bir usta eli ile ayarlanabilir veya yenisi ile değiştirilir. Biz cam kapı tamiri konusunda açılırken veya kapanırken sorunlu kapıları tamir ediyoruz. Yere sürten kapıları tamir ediyoruz. Kapı kapanırken ön tarafa sürtüyor çarpıyor veya değiyorsa tamir ediyoruz. Düzgün kapanmayan hızlı gidip gelen kapıları tamir ediyoruz. Bizi cam kapı tamiri konusunda arayabilirsiniz.

Ayrıca bakınız /cam-kapi-servisi

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.