camlarım su alıyor

Camlarım su alıyor

Camlarım su alıyor derken bir veya birden fazla nedenden dolayı bu cümleyi kurabiliriz. Öncelikle sorunun kaynağını pencere suyu alırken gözlemlemelisiniz. Mümkünse video çekerek kayıt altına alın. Biz ustalara sıkıntıyı anlatınca doğru teşhisler koyabilelim. 

Camların su alma sebeplerine örnek olarak :

– Pencerenin altındaki mermerinizin eğimi az yağmur yağınca çatlayan silikondan içeriye su sızabilir;

  • Çözüm Silikon ve çekomastik benzeri malzemelerle izolasyonun yapılması veya güçlendirilmesi

– Su contadan sızıyor kanadın veya canım kenarından doğramanın üzerinden içeriye mermerin üzerine birikiyor;

  • Çözüm zamanla deforme olmuş contaların ki conta sıcak soğuk ilişkisinden sonra belli oranlarda kısalma (Genleşme) yapabilir. Bunların yenisi ve aynı kalınlık ta mümkünse benzerleri ile değişmesi gerekiyor.

– Camın kendi yüzeyinden oluşan su içeriye mermerin üzerine birikiyor ki bu ısıcam için söylüyorum;

  • Çözüm ısı cam ömrünü tamamlamıştır. Kendi özelliği olan içindeki nem alıcısı artık bitmiştir veya ısı cam birbirine yapıştırılması için kullanılan maddeler özelliğini kaybetmiş. İçerisine hava alıyor veya evinizin duvarında rutubet oluyordur bu cama yansıyordur veya dışarıdan içeriye soğuk hava giriyordur ve içerideki sıcak hava ile çarpıştığından bu nem olarak cama yansıyordur veya kanat sarkmıştır bunlardan hiçbiri de değilse artık iyi bir ustanın gelip bu olayı analiz etmesi gerekiyor.

– Pencereyi tam kapatamadığınız için kullanım hatasından dolayı bu kolu tam anlamıyla çevirememek olabilir. Yarım kapanan pencere kapanma olayını gerçekleştirmediği için içeriye hava alıyor ve içerideki sıcak hava ile temas edip cama buhar olarak yansıyor;

  • Çözüm pencere kollarını ne kadar sert olursa olsun her zaman sonuna kadar sıkmaya özen gösterin. Korkmayın kollar artık kolay kolay kırılmıyor biraz kuvvetli kapatın camlarınızı.

Sonuç

Pencere veya kapı onlarca sebepten dolayı evin içine su alır. Bu yukarıda yazılanlar belli başlı en çok meydana gelen sorunlardır. Onlarca sebebi ve sorunu bu sayfada anlatmak yani doğru tarifi yapmak çokta mümkün değil. Bu sebepten ötürü kullanıcı olarak yaşadığınız sorunu kayıt altına alın. Ve ustanıza durumu anlatın. Usta muhakkak sorunu çözecektir. Eğer bunlardan farklı başka bir neden varsa da siz bir usta çağırın. 

Camlarım su alıyor yazısını okudunuz Alıntıdır.

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.