Egepen conta çeşitleri gri conta değişimi.

Geçmişte Egepen zendow, Egepen Legand, Egepen deluxe gibi serilerinde kullanılan tpe gri conta çok uzun ömürlü olmadı. İmalatından 3-4 sene sonra kopmalar ezilmeler ve erime gibi deformasyon şikayetleri gelmeye başladı. Özelliğini kaybeden conta pencerelerde izolasyon sorunlarına yol açar. Conta yüzünden izole etmeyen pencere ısı kaybına, buda masrafların boşa gitmesine neden olur.

Pencere üstünde contanın neden değişmesi gerektiğini nasıl anlarız?

Pencerede takılı conta lastik fitil resimlerde görüldüğü gibi kopmuş ve ufalanmış ( hamur gibi olmuş ) sa bu kasa içine dışarıdan rüzgar alacaktır. Kasa içine dolan rüzgar kanatta boşluk veya aralık bulursa içeriye girecektir.

Bir diğeri pencere kapalı iken kanat etrafından bariz rüzgar sesi, uğultu ve soğuk geldiği hissedilir ve duyulur derecede ise; bu durumda da contaların yenilenmesi gerekir. Alttaki video da kapı kapalı olduğu halde rüzgarın estiğini göreceksiniz. Bu ve benzeri rüzgar girişleri de contadan kaynaklanan sorunlardan dır.

Biz Pentamiri olarak; conta değişimi ve yenilemesini profilin kanal uygunluğuna uyumlu kauçuk conta ile değiştiriyoruz. Conta değişimi esnasında pencere kanatlarının da ayarlamasını yapıyoruz. Değişen ve ayarlanan kanatlar tam sızdırmazlık sağladığından izolasyonu da eskisinden çok daha iyi olacaktır.

Bizlere conta değişimi için iletişim bölgeler bölümünden en yakın usta numarasını arayıp veya talep formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Ürünlerimiz egepen markasının ürün seri ve modellerinin ölçülerine uyumludur.

pen tamiri iletisim
pen tamiri iletisim

pentamiri

Pvc kapı pencere bakım onarım tamir hizmeti veren bir firmayız. Türkiye genelinde ustamız bulunan illerde müşterilerin ev ve iş yerlerinde tamirat hizmeti vermek için çalışıyoruz. Bizi günün her saati iletişim birimlerimizden arayabilir ve hizmet alabilirsiniz

0 yorum

Bir Cevap Yazın

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.