Kapı Kol Arızaları

Pvc Kapı kol arızaları kolun türüne göre farklılık gösterir. Bu kısımda anahtarı olan kilitlemek için kolu yukarıya kaldırdığınız kapı kolu modelinin arızalarını okuyacaksınız.

Fonksiyonel özelliğe sahip bu kol kilitli kapı kolu olarak adlandırılır beraberinde kapı ispanyoleti ve barel ( anahtar ) ile birlikte çalışır.

Belirgin sorunlarından bazıları kapıyı kilitlemekte zorlanmak, kapının kilitli dil karşılığının kırık olması, pvc kapı zor açılıyor olması, pvc kapı açılmıyor olması ve kilitli kapı kolunun boşa dönmesi ( 360 derece dönüyor, kol boş dönüyor vb. ) gibi arızalar görünür.

  • Kolun kırık olması kolu değiştirerek arıza giderilir. Dikkat edilmesi gereken mevcut kol ile yeni takılacak kol birbiri ile aynı olmalı. Terim olarak pvc ürünlerin aks oranları olduğundan dolayı dikkat edilmesi gerekir
  • Kapıyı kilitlemekte zorlanmak kapının ayarlarının bozulması sonucu sorun kapının yapısında iken, arıza kolda imiş hissi verir bunu düzeltmek için bir ustanın kapıyı ayarlaması gerekir
  • Kilitli dil karşılığı kırık kırık olan kapıda; kapıyı kapatmak için ittiğiniz de kapı karşılığı tutmadığı için geri açılacaktır bunu önlemek için doğru karşılık takarak değiştirmektir.
  • Kapının zor açılması veya kapının zor kapanması kapı kolu arızası değildir bunun düzelmesi için kapıya bir ustanın ayar yapması gerekir.
  • Kapı kolunun boşa dönmesi veya 360 derece kendi ekseni etrafında dönmesi; kol arızası değil ispanyolet arızasıdır aynı şekilde değiştirilmesi gerekir.

Bunlarda farklı bir sorunla karşılaşırsanız bizi arayabilir veya servis formu doldurarak servis isteyebilirsiniz.

Kilitli kapı kolu
Kilitli kapı kolu değişimi yapılır

Volkswagen sürgülü kapıların kol arızaları için tıklayın

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.