Kırık Pencere Kolu

Kırık pencere kolu; Pencere kolu kirik bir şekilde pvc pencerenin mekanizmasını çalıştırmaz. Bu sebeple pencere kanadı açık kalabilir. Bu sorunla karşılaştığınızda pentamiri’nden servis talebinde buluna bilirsiniz.

 

kırık pencere kolu
kırık kol

İLETİŞİM

Resimde eski ürün kol, plastik gövdeli üretildiği için kuvvete maruz kaldığında kırılmış. Yeni tip üretimlerde gövde alüminyum malzemeden yapıldığı için daha mukavemetli. Kuvvete maruz kaldığında kırılması çok zor. 

Pvc kapı ve pencerelerde çok geniş bir ürün yelpazesi bulunmakta. Mesela yeni nesil sekustik modelde pvc pencere kolları üretilmekte. Yapılış maksadı davetsiz misafirlerin pencere kolunu çevirememesi üzerine. Aynı zamanda aksesuar üzerine kuvveti daha kolay ilettiği için bu kullanıcıya pencereyi daha kolay aç-kapa yaptırıyor. Kırılmıyor ve boyası uzun yıllar solmuyor. 

Pencere kolu neden kırılır?

Şimdi kırık iki şekilde tarif edilir. Birincisi resimdekine benzer kol üzerinde gözle görünür olarak. İkincisi kol sağlam fakat mekanizmayı çalıştırmadığı kırık olduğu varsayılır. Her ikisi de pencereyi çalıştırmadığı için bir çözüm sağlamak mecburidir. Diyelim ki ilk madde de söylediğimiz gibi gözle görülür kol kırılmış. Bunu yeni bir kol ile gövde de takılmış iki vida sökülerek yenisi yerine takılır. Ve sorun giderilmiş olur. Fakat ikinci madde de durum böyle olmayabilir. Bunu çözmek için kolu yuvasından söküp gövde kısmına bakmak gerekir. Kol maçası gövde kısmını, yanı kök yuvayı kırmışsa kolu değiştirmek gerekir. Yok eğer durum böyle değilse sorun mekanizmada demektir. O zaman mekanizmayı değiştirmek gerekir. Anlatım olarak durum karışık gelebilir. Bir karmaşa içerisinde kalırsanız bizi iletişim kanallarımızdan arayabilirsiniz.Sonuç buraya gelmeden pencere kolunun nasıl kırıldığını özetmek gerekirse eğer;

  • Zamanla yıprandığı için
  • Yapısı plastik olduğu için
  • Aşırı mukavemet uygulandığı için
  • Ucuz malzemeden yapıldığı için
  • Ve son olarak miadını doldurduğu için diyebiliriz.

Kırık pencere kolu nasıl değişir?

Pencere kolu gövde kapağının altında bulunan metrik iki vidayı yerinden sökerek eskisi çıkartılır. Yeni kol aynı yöntemle yerine takılarak değişir. Kol gövdesi standart olduğu için her kol sizin pencerenize uyum sağlayacaktır. Herhangi bir yerden zevkinize göre bir kol alıp pencerenize takabilirsiniz.

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.