Mobilya tamiri

Mobilya tamiri mutfak dolabı tamiri ağaç ahşap kapı tamiri portmanto dolabı ve banyo dolabı tamiri imalatı ve marangozluk işlerini yapmaktayız.

Ahşap ürünler bir evin olmazsa olmazıdır. Kapılar dolaplar çekmeceler raflar bütünüyle modüler ürünler ile yapılır ve hayatı bizler için kolaylaştırır. Kapısız ve dolapsız ev düşünemeyiz bile. Severek satın alıp yaptırdırdığımız bu ürünler gün geçtikçe sorunlu ve kusurlu hale gelebilirler.

Ağaç ahşap kapı tamiri

Örneğin oda kapıları günümüzde çoğunlukla amerikan dediğimiz panel kapılardandır. Bu kapılar otel tipi topuzlu veya eski tip lambalı üretilir. Otel tipi topuzlu kapıların genelde kapı kilitleri bozulur. Lambalı kapılar ise kol yapısı daha düzgün olduğu için daha az bozulurlar. Amerikan kapılar paneller kırılır yada kıyısı köşesi kırılır.

Mobilya kapı ağaç malzemeden yapılan baskı pres ile çeşitlenen masif veya ahşap kapıda denilen kapı türüdür. Evinizde çeşitli ebatlarda renklerde ve desenlerde yapılmış kapılarınızın çizilme delinme şişme kırılma gibi tamir ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Mobilya kapı tamir edebilmek mesleği marangozluk olan kişilerin işidir. Modüler çalışan veya demonte çalışan ustaların işi değildir. Kapıyı kimin tamir ettiği önemlidir.

Kapı üzerinde diğer kol kilit ve menteşe arızalarını da tamirini gerçekleştiriyoruz.

Amerikan kapı çerçevesi ağaç içi petek kağıtla döşeli yüzeyi kaplama ile preste yapıştırılıp üretilen kapı türüdür. Hafif ve ucuz olan bu kapılar çok da dayanıklı kapı değildirler. 

Çarpma veya darbe ile kolaylıkla kaplaması kırılır veya delinir. Kilit ve kol aksamı da çabuk bozulur yapıdadır. Maliyet anlamında ucuz olan bu kapı modeli düzgün yapılmamış ve düzgün kullanılmamış sa çok sık tamir ihtiyacı duyar. 

Biz amerikan kapı modellerinin tamirini yapmaktayız. Hasar çok büyük olmadığı sürece bu kapılarda tamir edilebilir.

Mutfak dolabı tamiri

Mutfak dolapları ise hem suya maruz kaldıkları için şişebilir hemde kulpları tutamakları kırılır çekmeceleri bozulur. Mutfaklar lake, mebran, camlı kapak, alüminyum çerçeveli camlı kapak düz kapaktan yapılmış ön yüzü, sunta veya mdf den yapılmış gövdesi. Mutfak dolaplarında sayısız çeşit ve her evin kendi ölçüsüne göre evlere özgü kurulumu vardır.

Portmanto dolapları normal kapak veya sürgülü kapaktan gövdesi ise mdf veya suntadan yapılır. Açılır kapaklar menteşe yardımı sürgülü kapaklar ise tekerlekli rulmanlar sayesince çalışır. Kapak üzerinde ayna da uygulanabilir.

Banyo dolabı tamiri

Banyo dolabı üzerinde lavabosu aynası ve çekmecesi ile banyoda muhtelif ölçülerde ve renklerde üretilir. Aynı şekilde çekmeceler ve menteşeler yardımı ile çalışır.

Yatak odası dolabı ve çocuk odası dolabı da aynalı, aynası, kapaklı, sürgülü çekmeceli gibi her türlü kombinasyonla üretilirler. Gövde mdf veya sunta ile imal edilir.

Bütün bu ev içinde kullandığımız ahşap ürünlerin her türlü tamirini ihtiyaca göre ister yerinde ister atölyemizde tamir ediyoruz. 

Şimdilik sadece İstanbul’dayız. 

Prestij Mobilya Marangoz Atölyesi

İletişim : 0532 208 2624

5/5
Üzgünüz bu site kopyalamaya karşı korunuyor.
%d blogcu bunu beğendi: