Normal sürgülü sistem sorunları nelerdir

Normal sürgülü pencere nedir. Yaptırmak gerekir mi?

Normal sürgülü pencere nedir. Yaptırmak gerekir mi? Norma sürgülü pencere kendine özgü kasası üzerinde direk kenarlara sürülerek açılan sistemdir.

Sistem kanadı altında rulman tekerlek bulunur. Bu tekerler sayesinde rahat şekilde kenarlara açılır. Sistem basit ispanyoleti sayesinde kilitlenebilir. İzolasyon için kenar yuvalarına kıl fitil takılır. Bu fitiller sayesinde kısmi izolasyon sağlanır.

Normal sürme sistem bir oda penceresine, mutfak camına yapılması sakıncalıdır. Rüzgarlık görevi gören yerlerde yapılmasını tercih ederiz. Memleketin bazı sıcak iklim kuşağında olan illerimiz için izolasyon sorun olmayabilir ve normal sürgü sistem direk oda camı olarak yapılabilir.

Normal sürgülü sistem nedir?
Normal sürgülü sistem nedir?
Normal sürgülü sistem sorunları nelerdir
Normal sürgülü sistem sorunları nelerdir

İki kenara sürülebilir şekilde imal edilebilir. Tek tarafa sürülüp diğer tarafı sabit şekilde de yapılabilir. Camlarını silmek zordur. Ev hanımları çoğu kez sürgülü camların temizliğini uzun aralıklarda yapmaktadır.

Kış aylarında kabusa dönüşen normal sürgülü sistem sonrasında değişiklik için müsait değildir. Bu çerçeve üzerinde değişikliğe müsaade etmez. Çoğunlukla ses geçiriyor ne yapabiliriz bir çaresi var mı gibi şikayetler almaktayız. Bu şikayetler için geçmiş olsun yapacak herhangi bir şey yok demekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Sadece mekanizma arızalarını yenileri ile değiştirilerek çalışmayan veya zor çalışan çerçevelerin tamirini yapabiliyoruz.

Geçmişte kısıtlı imkanlar dahilinde yer kaplamasın diye üretilmiş bu sistemin yerini artık daha şık ve izolasyona sahip sistemler yapılmaktadır. Bunlar volkswagen sürme sistem ve hebeschiebe kaldır sür sistemlerdir. Evlerinizde bu şekilde normal sürgü sistemden yapılmış pencereler konusunda yinede danışmak istediğiniz her şeyi iletişim kanallarımızdan bize iletebilirsiniz.

Normal sürgülü pencere yaptırırken bu yazıyı dikkate alınız.

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.