Paralel sürme sistemleri

Paralel sürme sistemleri Volkswagen Uygulama

Aslında adı paralel sürme sistem veya çek aç sürme sistemdir. Volkswagen halk arasında kolay anlaşılması için ustaların tüketiciye anlattığı tariftir. Yani bir nevi araba kapısı gibi.

Paralel sürme sistem uygulandığı alan pvc pencereler, ahşap pencereler ve alüminyum pencerelerdir. Sistemin doğru çalışması için kanadın kendi ölçüsünde sürüldüğü alanda sabit mesafe olmalıdır. Çalışma mantığı kanat yuvasından 8-10 cm çekilir ve yönü doğrultusunda kenara kaydırılır. O sebepten çerçevede bir açılır bir sabit alan olmalıdır.

Paralel sürme sistemleri
Sistem; çerçeve kanadına hareket olanağı sağlar. Altta taşıyıcı dediğimiz tekerlek ( rulman ) araba üstte makas tutucusu ile açılmasını sağlar. Araba salıncağı kanadı havada tutar. Kenarlara sürüldüğünde stoper sayesinde durur. Kapatılırken yine stoper sayesinde kanat yuvasına oturur. Kolu çevirdiğimizde sistem kilitlenir.

Uygulama yeni üretilen çerçevelere ve mevcut çerçevelerin mekanizmaları değiştirilerek eski pencere ve kapılara da yapılır. Mevcut yani eski yapılmış çerçeveler için mevcut ölçünün mekanizma için uygun olması şarttır.

Paralel sürme daha kolay anlaşılması için resimli anlatıma bakınız.

Volkswagen uygulama videosu

pen tamiri
pen tamiri

Bir Cevap Yazın

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.