Pencere kolunun dönmemesi pencerede bir arızaya işarettir. Pencere kapalı vaziyette iken pencere kolunu çevirmeye çalıştığınızda dönmüyorsa; ya mekanizma kırılmıştır veya pencere yuvasında sıkışmıştır.

Pencere kolu dönmüyor sa bu kol bozuk veya arızalı anlamına gelmez. Arızalı olan yer mekanizmadır. Pencere veya kapı kolu çok işlevsel ürünler değildir. Sadece kare bir demir kol yuvasına saplanmıştır. Bu demir ispanyolet merkezine girip orayı çalıştırmaya yarar. Arıza ispanyolet in göbek kısmının kırılması, ispanyolet pimlerinin kilitleme yerinde takılması sonucu kol dönmez. Bu verilen bilgiler hepimizi evinde kullandığı pvc pencere ve pvc pencere kolu için geçerlidir. Farklı tip pencere ve farklı fonksiyonda ki kollar için geçerli olmayabilir.

Pimapen pencere veya kapının kolu dönmüyorsa ne yapmalıyım ?

Böyle bir durumda telefonla bizden bilgi alabilir servis talep edebilirsiniz. Basit mekanizmalar kullanıcılar tarafından yenisi takılabilir. Ancak unutulmaması gereken bu tip arızaların ilk başlangıç noktası pencerenin ayarsızlığıdır. Pencerenin ayarı bozulur sonra mekanizma arıza verir.

Pencere kolu zor dönüyor sa burada da pencerede ve mekanizmada bir sorun var demektir. Pencere kanadı sarkar ayarı bozulur ve belli süre sonrada sistem yavaşlar ve zor çalışmaya başlar. Burada erken kontrol sizi masraftan kurtarabilir. Burada pencere kolunun zor dönmesi ile alakalı bir çok sebep söylenebilir. Bu sebepler pencereden pencereye değiştiği için sorunu iletişim kurarak anlatmanız daha faydalı olacaktır.

Pvc pencere ile alakalı bu ve buna benzer her türlü arıza bakım ve tamir yapıyoruz. Yapmanız gereken iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşmak.

pen tamiri
pen tamiri
Kategoriler: BLOG

pentamiri

Pvc kapı pencere bakım onarım tamir hizmeti veren bir firmayız. Türkiye genelinde ustamız bulunan illerde müşterilerin ev ve iş yerlerinde tamirat hizmeti vermek için çalışıyoruz. Bizi günün her saati iletişim birimlerimizden arayabilir ve hizmet alabilirsiniz

0 yorum

Bir Cevap Yazın

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.