Terlemenin cam yüzeyindeki görüntüsü

Pencere Terlemesi

Pvc pencere terlemesi neden olur?
Pvc Pencere terlemesi pencere camı yüzeyinde su damlacıkları oluşuyor. Cam yüzeyinde kalıyor veya alttaki mermere akıyorsa ve tavan duvarlar siyah siyah oluyorsa sizde bu durumdan şikayetçiyseniz bizden bilgi alabilirsiniz.

Bu durum evin veya odanın yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bir pvc pencere bu duruma neden olabilir ve olmayabilir. Bu camın yüzeyinin su olması sorunu tespit gerektirir.

Detaylı bilgi için bu makaleyi okumanız sonrasında size yakın ustamızla iletişime geçmenizi öneririz.

https://www.pentamiri.com/pencere-terlemesi-nasil-onlenir

Pencere görüntüsü
Su pencere yüzeyinde doyma noktasına ulaşır sonra mermerin üzerine akar.
Duvarda terlemenin görüntüsü ve küf mantar oluşumu
Duvarda terlemenin görüntüsü ve küf mantar oluşumu

Terlemenin rahatsız edici sorun olduğunu unutmayalım. Evlerde odalarda terlemenin yoğun olduğu alanlarda duvar boyası kabarır duvarda alçı sıva varsa alçı sıva kusar ( kabarır ). Mermerden taşan su parkeye dökülür parke su sevmediği için bir süre sonra şişer. Şişen parke koku yapar. Pencerenin bulunduğu cephede sürekli bir döngü oluşur. Petek ortamı ısıtır, ılık yada sıcak ortamda su ve nem buharlaşır ( yoğuşur ) tanecikli hava akımına döner. Bir nevi kısır döngü oluşur. Sorun çok daha büyümeden ki sorun büyürse insan sağlığını etkiler önlem almak şarttır. Bir usta bilgisi ile olayın nedenlerini niçinlerini öğrenmenizde fayda var.

pen tamiri
pen tamiri

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.