pencereden hava gelmesi

Pencereden Hava Gelmesi

Pencereden Hava Gelmesi

Pencereden hava gelmesi pvc pencereniz arızalı olduğunu gösterir. Bu sorun odanın ısınmasını engelleyecek. Isınmayan oda, ev ısınma giderlerini katlayacaktır. Bu durumda ilk yapılması gereken şey bir usta aramak ve durumu kendisine izah etmektir.

Biz pencere ustası olarak, pimapenler de oluşan her türlü arıza, sorun ve servis ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Sitemizin iletişim bölümünü ziyaret ederek size en yakın ustamız ile görüşerek servis talep edebilirsiniz.

Pencere hangi durumlarda hava geçirir.

Mevsimsel olarak sonbahar ve kıs ayları rüzgarlı ve soğuk geçer. Yazın hiç hissetmediğimiz pencereden içeri giren hava, kışın soğuk olduğu için bizi çok rahatsız eder. Bu durum can sıkıcı olabilir. İşte kışın bu soruna müdahale etmek yerine havalar çok soğumadan erkenden önlem almak en doğrusu. Bu tavsiye sonrasında gelelim pencereden giren havanın neden ve nasıl olduğuna.

  • İyi kapanmayan Pvc pencere boşluk oluşturduğu için hava geçişi sağlar.
  • Bozuk ve arızalı mekanizma düzgün çalışmadığı için camdan içeri hava geçirir.
  • Az bir ihtimal de olsa kötü işçilik ile yapılan pencereden hava geçişi olur.
  • Özelliğini kaybetmiş pencere contası yüzünden hava içeri girer.
  • Tam olarak kapatılmamış pencere kolu yüzünden hava geçişi olur.
  • Pvc pencere ile duvar kenarında yapılmayan izolasyon veya çatlayan mastikler yüzünden hava geçişi olabilir.
  • Kırılan menteşeler veya yanlış takılan menteşeler yüzünden hava geçişi olur.

Yukarıda belli başlı hava geçişine sebep olan etmenleri ana başlıkları ile sıraladık. Bu surumlar giderilmeden sorun çözülmeyecektir.

Pencereden içeri giren havanın engellenmesi.

Yazının devamına başlamadan önce şu uyarıyı yapmak istiyorum. Kesinlikle ve kesinlik sorunu pencere bandı diye satılan ürünleri alıp takarak çözmeye kalkmayın.

Bu sebepleri yazarken cevapları da yazıların kendi içinde aslında söyleniyor. Biz meslek erbapları olarak işimiz gereği sorunu çözmek bizim işimiz. Yine söylemeden geçemeyeceğim videolar izleyerek veya kendini iş bilir kişilerin söylemleri ile hareket ederek yapayım derken bozmayın. Hep rastladığımız şey çok kolay çözümü varken kulaktan duyma yöntemlerle sorunu çözmeye çalışmak. Bırakın herkes bildiği işi yapsın.

Sonuç olarak aslında size sebepler ve çözümler olarak madde madde yazabilirdim. Ama yazılı metinde anlatım dili ile iş kişiye tarif edilemiyor. Anlam ve kavrama  kuvveti herkeste farklı farklı. Bu başlık ile başlayan sorunun çözümü siz tüketiciler için kolay değil. Çözüm yöntemlerinde kullanılan teknik, alet ve kabiliyet maalesef her evde yok. O yüzden bu şekilde sorununuz varsa lütfen bir usta çağırın. İşin sonunda lafı çok uzatmış olabilirim. Bu aslında yazının makale olarak kabul görmesi için yaptığımız mecburi bir hareket. Kolay gelsin bizim iletişim numaralarımız aşağıdaki linkte.

 

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.