Pimapen kapı kilidi değiştirme

Pimapen kapı kilidi değiştirme

Pimapen kapı kilidi değiştirme

Pvc kapı kilidi plastik kapı içinde takılı anahtar yardımı ile kapının kilitlenmesine olanak sağlayan mekanizmadır. Kapı kolunu yukarı iterek kilitlemeye olanak sağlar. Kol yukarı iyice itildikten sonra kilit yuvasında anahtarı çevirince döner sistem böyle çalışır.

Kilitleme sistemi pvc kapının kapanma problemi olduğunda anahtar zor döner yada dönmez. Pvc kapıdaki kapanma problemleri :

  • Kapı yuvasına oturmaz
  • Kapı ön tarafı açık kalır
  • Kapının kolu bozulmuştur çalışmaz
  • Kapının ispanyolet pimleri karşılıklara zor geçiyor veya geçmiyordur
  • Kapı kapanıyor kilit dönmüyor
  • Kapı kolu tam yuları itilemiyor

Bu ve benzeri sorunlar yaşanınca kapının kolu kilitlenmek için yukarı itilmez. Bunların dışında kilit arızaları veya anahtar yuvasının bozulması ile de kapı kilitlenmez.

Pimapen kapı kilidi değiştirme
Pimapen kapı kilidi değiştirme

Kapı arızaları yüzünden pimapen kapı kilidi değiştirme kaçınılmaz olur. Kapı kilidi ispanyolet ile bir olduğu için mekanizma bütünüyle değişmek zorundadır. Pvc kilitli kapı ispanyolet ini kapının kilit ve yuva ölçüsüne göre aynısı ile değişmesi gerekir. Kilitli kapı ispanyolet tek tip değildir çeşitleri vardır. O yüzden değiştirme işi usta kişiler tarafından yapılmalıdır. Aynı zamanda değiştirme esnasında kapının da ayarlanması gerekir. Kilidi bozan etkenleri görüp ona göre tamirini tamamlamak gerekir. Pvc pimapen kapı kilidi değiştirmek sanıldığı gibi iki vida söküp takmak değildir. Kapının kasaya baskı payı, menteşelerin durumu contanın durumu ve takoz ayarları tek tek tamir edilerek yapılmalıdır.

Bizler değişmesi gereken pimapen kapı kilitlerini değiştirme hizmeti vermekteyiz. Talep formu doldurarak veya iletişim bölümünden servis talep edebilirsiniz. Size yakın ustamız randevu günü ve saatinde sorunsuz şekilde tamiratları yapacaktır. Pentamiri ustaları meslekte her biri 20 yılı devirmiş ehil kişilerdir. Kaliteden ve titiz işçilikten asla ödün vermezler. Bize danışmadan tamirci çağırmayın.

pen tamiri
pen tamiri
pen tamiri iletisim
pen tamiri iletisim

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.