Pimapen’den su gelmesi engellenir mi?

Pimapen Tamiri Fiyatları?

Pimapen Tamiri Fiyatları?

Pimapen Tamiri Fiyatları için en net cevabı iletişim bölümünden alabilirsiniz. Size en yakın ustamız güncel pimapen tamiri fiyatlarını sorunun büyüklüğüne göre söyleyecektir. Fiyatlar işin niteliğine göre değişkenlik göstermektedir. Pimapen arızaları için fiyat teklifi verme mümkünse keşif sonrası yapılmalıdır. Genelde müşteri tanımlı arıza ile fiyat vermek çok sağlıklı olmuyor. Çünkü müşteri pencere arızaları hakkında derin bilgiye sahip değildir. Yapılacak en kolay telefon veya whataspp ile birebir iletişim kurmaktır.

Pimapen tamiri fiyatları?
Pimapen tamiri fiyatları?

 

Polivinil klorür nedir

Polivinil klorür, (Genelde kısaltılmış olarak PVC diye kullanılır.) oldukça geniş kullanım alanı olan bir plastik polimer. Polietilen ve polipropilen den sonra dünyada en çok üretilen üçüncü sentetik plastik polimerdir.

Katı (Bazen RPVC olarak kısaltılır.) ve esnek olmak üzere iki formu vardır. PVC’nin katı formu yapı sektöründe boru ve tesisat malzemeleri ile kapı ve pencere profilleri için kullanılır. Son yıllarda PVC geleneksel yapı malzemeleri olan ahşap, beton ve kilin birçok alanda yerini almıştır. Ayrıca şişelerde, yenilemeyen ürün paketlerinde ve kartlarda (banka ve üye kartları) kullanılır. Fftalat gibi akışkanlaştırıcıların eklenmesiyle daha yumuşak ve esnek hale getirilebilir. Bu yumuşak formu ise atık su endüstrisinde boru hatlarında, elektrik kablosu yalıtımında, imitasyon deride, şişirilebilir ürünlerde kullanılır. Kauçuk yerine kullanıldığı uygulama alanları da vardır. Son 50 yıldır sağlık sektöründe de kullanıma girmiştir. Parenteral kullanılan sıvıların, kan ve kan ürünlerinin torbalarında ve transfüzyon setlerinde, kateter, kanül ve drenlerde, stoma ürünlerinde ve daha birçok yerde PVC’ye rastlanabilir.(Kaynal wikipedia)

Hammaddesi Polivinil klorür olan işlenerek kapı pencere ürünleri haline getirilen bu malzeme hayatımızı çok kolaylaştırmıştır. Günümüzde ağaç pencereni yerini tamamen almıştır. Evlerin camlarında izolasyon sağladığı için pvc harici ürünler çok tercih edilmez. Kullanım kolaylığı temizliği ve uzun ömürlü olması onu vazgeçilmez yapmıştır.

Pimapenler neden arızalanır?

Pimapenler yamulabilen yapıda ürünlerdir. Sert metal tarzda ürünler değildir. Bu sebepten formunu uzun yıllar koruyamaz. Kendi özünde belli bir zamana kadar bozulmadan durabilir. Ama bu en yaygın ve temel sebep değildir. Pimapen arızaları en çok imalat hatası, montaj hatası, kullanım hatası ve kalitesiz aksesuar kullanımından dolayı yaşanmaktadır. İyi bir pencere yapmak için de kurallar vardır. Fakat her zaman bu kurallara maalesef uyulmuyor. O yüzden kapı ve pencerelerde arızalar sorunlar meydana geliyor. Diyelim ki her şeyi kuralına göre uyguladık fakat yine de pimapenler arızalandı. Olabilir çünkü yoğun ağırlık kimyasallar ile yapılan ürünlerdir bunlar. Yani zaman pimapenleri de yaşlandırıyor. En nihayetinde pimapenler de evladiyelik değiller. Gelelim fiyat konusuna:

Kısaca ortalama fiyat yazmak gerekirse;

(Bölgeye göre değişkenlik gösterebilir. İstanbul baz alınmıştır. En nihayetinde Anadolu bölgelerinde fiyat kuralına mesafe de etki etmektedir. )

  • Pimapen pencere ayarlanası = 50 TL
  • Pimapen kapı ayarlaması = 50 TL
  • Pvc 80’lik düz ispanyolet değişimi = 100 TL
  • Pimapen pencere kolu değişimi = 40 TL
  • Pencereye beyaz mastik çekilmesi = 70 TL
  • Pimapen kanat takoz ayarı = 70 TL

Yukarıda ki verilen fiyatlar bir pencere için verilmiştir. Sonuç olarak fiyatlar işin niteliğine göre değişir. Ancak bir pencere için bunlar geçerlidir.

 

 

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.