Pimapen'den su gelmesi engellenirmi?

Pimapen’den su gelmesi engellenir mi?

Pimapen’den su gelmesi engellenir mi?

Evet engellenir. Pimapen ustası gerekli tamirleri yaparak içeriye suyun gelmesini engeller. Çünkü pencere tamir etmek usta işidir.

Sorunlu pencereye sahip her ev sahibi, yağmurun yağmasını hiç sevmez ve istemez. Çünkü her yağan yağmurda pencere önünde nöbet tutması gerekmektedir. Aralıksız yağan yağmur anormal şekilde evlerin içine davetsizce dalıyor. Yerler sudan göl oluyor. Parkeler halılar maalesef bundan dolayı ıslanıyor. Hatta resmen evi su basıyor evi batırıyor diyebiliriz.

Çok tuhaf değil mi çok sağlam ve izolasyonu üst düzeyde dediğimiz pvc lerin su alması. Bunlar değil miydi güzelim ahşap pencerelerimizi yerinden söktüren. Hani çok sağlamdı. Yüzlerce yıl bir şey olmayacaktı. Hepimiz bu sözleri duyunca pencerelerimizi pvc ile değiştirmedik mi. Çoğunuzu duyar gibiyim. Evet aynen de böyle oldu. Dertsiz tasasız diye satın aldık ama gel gör ki eski ahşap pencereleri arar olduk.

Pencereden neden su geliyor?

Pencereden mastik çatlakları yüzünden su gelir. Çünkü mastik izolasyon yapan temel malzemedir. En çok ta mastiklerin çatlaması kopması ve bozulması yüzünden bu sorun ortaya çıkar. Sonra contalardan gelir. Contalar gerekli esnekliği ve mukavemeti kaybetmiş se pencere içine su alır. Fakat pencere iç kanala suyu aldıktan sonra tahliye yolu ile suyu atması gerekir. İşte tıkanan tahliye delikleri suyun içeri girmesine sebep olur. Hatta bazı pimapenlere tahliye bile açılmamıştır. O sebepten ötürü yeni tahliye açmak gerekir.

Pvc pencerelerden su gelirse ne yapmalıyım?

Şimdi bu işler yazarak anlatılmaz. Ama internet ortamı için mecburen yazmak zorundayız. Hatta ve hatta anlatım kurallarına da uymak zorundayız ki başarılı bir yazı olsun. Hal böyle olunca laf evelenip geveleniyor.

Pimapen’den su gelmesi engellenir mi?
Pimapen’den su gelmesi engellenir

 

İşin özü şu kapıdan yada pencereden su gelirse pvc pencere ustası çağıracaksınız. O size gereken işlemleri yapacak ve sizi bu dertten kurtaracak. Şimdi bizim iletişim numaralarımız aşağıda ki linkte. Bizi de bu gibi sorunlar için gönül rahatlığı ile arayabilirsiniz. Konusunda uzman ustalar iletişim sayfasında.

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.