Pvc pencere conta değişimi

Pvc pencere conta değişimi ile ilgili yanlış bilinenleri düzeltme ve doğru işi ve işçiliği yazmak artık kaçınılmaz oldu. Piyasanın müşteriyi yanlış yönlendirmemesi için yanlış ürünlerin yazılıp çizilmesi videoların çekilmesi herkesin bu işi doğru yaptığı anlamına gelmez.

Pimapen pencere lastiği değildir, fitil değildir. Bu ifadelerin aslında doğrusu pvc pencere contası dır. Pvc pencere contası yapısal olarak kauçuk ham maddesi üzerinden yapılmalıdır. Geri dönüşüm malzemelerden yapılmamalıdır. Sertifikasız üreticilerin yaptıkları gibi sert formda olmamalıdır. Öz kauçuk için dünyada çok fazla talep olduğundan bu durum kauçuk kıtlığını getirmiştir. Bu yüzden sanayiler bunu suni kauçuk üreterek çözmüşlerdir. Suni kauçuk ısıya daha dayanıklı aşınma ömrü daha uzundur. İşimiz pvc kapı pencere olduğu için bu sektörün pvc pencere contası, en az TS 3934 ve DIN 7863 temel standartlarında olmalıdır. Bu standartlar İSO 9001 sertifika sahibi üreticiler yapmaktadır. Üretici en az bu standartı baz alarak profil üreticilerinin gelişen ürünlerine yönelik malzeme kalitesini çok daha fazla arttırmalıdır.

Kullandığımız ürünler suni kauçuk bazlı; pvc pencere seri ve kalınlık ölçülerine uyum sağlayan sızdırmazlığı çok yüksek ürünlerdir. İnternet üzerinden servis hizmeti verdiğimiz için talepler doğrultusunda müşterilerimizin kullandığı pvc pencerelere keşif esnasında ürünü kısmi uygulayıp test ettiriyoruz. Bir ürünün kalitesi elle tutulur esneklik ve ergonomisi dokunularak anlaşılabilir. Bilmeniz gereken 200 den farklı pvc pencere contası tipi üretilmiştir ve bugüne kadar uygulanmıştır. Bu işte bir standart var demek çok doğru değildir. Sadece sürümü yüksek olan pvc pencere markalarının ürünlerinde yaygın kullanıldığı için kısmi standart var diyebiliriz. Bu yüzden her pencere için her conta uyum sağlamaz.

Doğru pvc pencere contası hangisi ?

Pvc pencerenin geçmişten günümüze yolculuğu 30 yılı geçmiştir. Yüzlerce seri üretilmiş ürün kalınlık, genişlik, kanal yuvası ölçüsü ve kasa kanat basma payı doğru ürünü uygulamak için çok önemlidir. Bu işe doğru usta; mesleki tecrübesi olan pencere kapı ayarını iyi yapabilen göz boyamadan başından sonuna durumu anlayan ve anlatabilen kişiler başlamalıdır. Conta çekmeden doğru tespit yapılmalıdır. Doğru tespit pencere marksı, serisi, pvc pencere formunun dönmemiş ve yamulmamış olması, karşılıkların, mekanizmanın, menteşelerin durumu. Hatta tahliye deliklerinin dahi etkisi olduğunu bilerek malzemeye karar vermek çok önemidir. Doğru tespit yapıldıktan sonra işe başlanır. Bilmelisiniz ki conta elle çekilir ve bu işin bir usulü vardır. Meslekte yedirerek çekmek diye tabir ettiğimiz mevsimsel esnekliklerin en aza inmesi için conta yuvasına iterek takılır çekerek değil. Boşluk mesafesi iterek takıldığında birleşim noktası ve köşe geçiş noktası belli zaman sonra gerilip kısalmaz. Gerilip kısalmayan conta iyi derecede uzun yıllar izolasyon sağlar.

Conta yanlış çekilirse ne olur ?

Esnekliği olmayan lastik tipi contalar çekilmişse pvc pencere kanadı belli süre kapalı kaldığında çekilen conta ezilir ve o formda kalıp alır. Bu vaziyet dış kısımda basan conta kanat yüzeyini tam tutmaz ve kanat içine rüzgar alır. Kanal yuvasına giren rüzgar iç kademede boşluk bulursa sürekli evin içine girecektir. Soğuk ses ve toz bu sayede içeriye girmiş olacaktır. Esnekliği olan conta pvc pencere kanadı her açılıp kapandığında ortalama 10 yıl aynı formda kalmalıdır. Kauçuk bazlı ürünler pvc pencere ve kapılar üzerinde ortalama 8 yıl aynı formda kalabilirler. Lastik ürünler için bu ortalama bir yıl olacaktır. Olması gerekenden çok daha kalın ürünler yada yanlış kalıp üretilmiş ürünler kullanıldığında mekanizma çok baskı alacaktır. Çok baskı ( ağırlık ) alan mekanizma bozulma yada kırılma riski taşır. Aslında contası değişen pvc pencere kanadı için aynı zamanda mekanizmasının da değişmesi doğru bir kombinasyon olur. Çünkü izolasyon sağlamayan eski contalar ezilip küçüldüğü için mekanizma üzerinde bir baskı oluşturmaz. İşin tam detayı keşif esnasında ustanın bilgilendirmesi ile olur. Doğru yanlış burada yazıldığında iş çok kafa karıştırabilir.

Biz bu işi nasıl yapıyoruz :

Ustamız bulunan şehirlerde telefonla veya talep formu doldurarak servis çağırdığınız takdirde ustamız yerinde işi başından sonuna anlatır. Ürünü kısmi test eder ve size açıklar. Ustalarımız mesleki yeterliliğe sahip en az 20 yıllık tecrübeye sahiplerdir. Açıklayıcı kibar ve yaptıkları işin arkasında dururlar. Bu ve benzeri pvc pencere tamir bakım onarım işleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Pvc pencere conta değişimi
Pvc pencere conta değişimi


Pvc pencere conta değişimi
Pvc pencere conta değişimi


Pvc pencere conta değişimi
Pvc pencere conta değişimi
Pvc pencere conta değişimi
Pvc pencere conta değişimi


Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.