Pvc pencere tamiri

Pvc pencere tamiri, Pimapen tamiri, kapı tamiri, hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatmaya çalışacağım

Pvc pencere veya plastik pencere evlerimizin temel faktörlerindendir 90 lı yılların başından itibaren aşırı şekilde yaygınlaşmaya başlamıştır. Günümüzde ise plastik pencere seçeneği konutlarda ki kullanım oranı %90 ları geçmiştir. Geri kalan yüzdelik kısımda ahşap pencere alüminyum pencere demir pencere olarak değişmektedir. İyi yapılan plastik pencere, iyiden kastım fabrika üretim aşamasından başlayıp evimize gelene kadar her aşamasında kaliteli malzemeler ve işçilikle birleştiğinde ve montajının da iyi yapıldığını var sayarsak ortalama ömrü 15-20 yıldır.  Bu zaman dilimi geçtikten sonra muhakkak pencere ve kapıların tamir ve bakım ihtiyacı doğacaktır.

Bir pencere hangi elemanlardan oluşur; Pvc profil belirli ölçülerde kalıplanmış odacıklara bölünmüş farklı renk seçenekleri ile üretilmiş ve muhtelif ölçülerde kesilip makinelerde işlenerek aksesuar montajına hazır hale getirilir, istediğiniz özellikteki camlar ölçülere uygun olarak kesilip hazırlanır fitil – contaları takılır ve aksesuarı bağlanarak evinize montajı yapılır ve uzun yıllar ihtiyaçlarınızı karşılar. 

Gelelim bir pencerede nelerin tamir ihtiyacı olduğuna:

Pencere kanatlarının sarkması;

Kanat içerisine takılan camlar kasaya binme paylarının eşit olması için takoz ayarları yapılır. Bu takozlar zamanla ezilir veya pvc profilin dayanıklılığına bağlı olarak baskıdan dolayı içe çöker. Takozlama da boşluk oluşur ve pencere kanadı ön tarafı kol ile tuttuğunuz kısım aşağıya doğru sarkar. Bu pencere kanadının kapandığı zaman üst kısmı açık kalacağından içeriye hava girişine sebep olacak karşılıklar kanadı gerektiği kadar tutmayacaktır. Bu arıza usta ellerle yapılması gerekmektedir pentamiri ustaları en iyi şekilde ayarlayarak sizi bu sorunlardan kurtaracaktır. Sizi rahatsız eden rüzgar uğultusu, ses, soğuk hava ve içeriye su girmesini engellemiş olacaktır.  Açılıp kapanmayan pencerelerinizi en iyi şekilde kapanır hale getirecektir. pvc pencere tamiri

Menteşe tamiri;


Kırılan menteşeler sizi en çok rahatsız eden unsurdur ve anında müdahale gerektirmektedir. 

devamını oku

Pvc pencere tamiri ;

Kol tamiri;

Plastik pencere kolu kırıldığı zaman tamir ihtiyacı oluşur genelde tercih edilen plastik malzemeden üretilmiş kollardır zamanla özelliğini kaybeder sertleşir ve bir gün elinizde kalır. Biz firma olarak pencere kolu balkon kapısı kolu alüminyum pencere kolu çift açılım mekanizması kolu sürgü pencere kolu roto pencere kolu olmak üzere bütün kol değişimini sağlamaktayız.

Karşılık zamak değişimi;

Karşılık pencerelerin kapalı kalmasını sağlayan küçük kasa üzerine takılmış parçalardır. Zamak kendisi küçük olabilir fakat pencere ve kapıların üzerinde çok önemlidir zamanla kırılan bu parçalar pencerenize uygun ölçülerde ki malzemelerle değiştirilir.  Çünkü kapı ve pencerelerde yanlış kullanılan zamaklar kapattığınız zaman ya çok zorlanabilir yada gevşek kalabilir biz pentamiri ustaları olarak fıratpen karşılığı egepen karşılığı pimapen karşılığı winsa karşılığı akpen karşılığı sürme pencere karşılığı kapı karşılığı bütün marka ve modellerin karşılıkları bilir ver değiştiririz.

Pvc pencere tamiri ;

Conta – fitil; 

Pencere ve kapıların olmazsa olmazıdır izolasyon için uygun çeşitte kullanılan contalar pencere markalarının kullandığı kalıp ölçülerine göre değişkenlik gösterir.  Conta kolay gibi görünse de aslında ustalık gerektiren tecrübe gerektiren bir uygulamadır yanlış kullanılan contalar boşa harcanmış para demektir.  Siyah kauçuk contalar kullandığımız ve kalitesine güvendiğimiz contalar dır kolay kolay çekmez ve iz bırakmaz.

pvc pencere tamiri
pvc pencere tamiri

İspanyolet tamiri;


İspanyolet pencerelerin ve kapıların açılıp kapanmasını sağlayan malzemedir kanat boyu ölçüsüne uygun olarak takılır.

devamını oku

İzolasyon mastik silikon;

Pencere ve kapıların mermer ve duvar ile birleştiği yerler yalıtım sağlaması için çekilen malzemelerdir birçok marka ve birçok özelliğe sahip silikon mastik çeşidi piyasada mevcuttur. Pencere ve kapılara montaj sonrasında çekilen mastikler zamanla çatlar kopar deforme olurlar ve bu hasarlar pencereleriniz den içeriye su hava toz gelmesine sebep olur ve izolasyonun yenilenmesi gerekecektir. Biz pvc pencere tamiri konusunda pentamiri ustaları olarak sizlere her türlü yalıtım konusunda hizmet vermekteyiz.

Pvc pencere tamiri
Pvc pencere tamiri
%d blogcu bunu beğendi: