Pencere alt kısmı yamulmuş

Yamulan Pencerenin alt kısmından hava geliyor soğuk giriyor

Yamulan Pencerenin alt kısmından hava geliyor soğuk giriyor.

Birçok evde pencerelerin kapalı olduğu halde alt kısmından soğuk geldiği şeklinde şikayet almaktayız. Bu şikayetlere baktığımızda genelde pvc kaynaklı olduğu, kanatın yatay kısmı içe doğru yamulduğu ( İçbükey ) için soğuk hava girmekte. Bu durumun başlama nedeni imalat sırasında kanat yatayına destek sacı koyulmaması. Kanat arka menteşe kısımında kasaya sabit, kol kısmında karşılığa kilitlenerek sabit vaziyette kapalı kalır. Bu sorun kanat genişliği 70 cm den büyük ölçüdeki pencerelerde daha sık görülür. Elle kanat genişliğinin merkezden içe doğu basarak ( iterek ) pvcnin esnediğini hissedebilirsiniz. Baskı yaptıktan sonra sesin ve rüzgarın azaldığını veya kesildiğini anlarsınız.

Bu sorunu çözmenin birkaç yöntemi var. Yatay merkezde kilitleme pimi olmayan pencerelerde bu sorunu yeniden mekanizma dizerek sorunu çözebiliriz.

Pencere alt kısmı yamulmuş
Pencere alt kısmı yamulmuş
Pencere yatayına kilitleme parçası takılması
Ek olarak Pencerenin yatayına kilitleme parçası takılması
Pencere yatayına kilitleme parçası takılması
Ek olarak Pencere yatayına kilitleme parçası takılması

Kanat ve kasa merkez veya merkeze yakın yere yeni takılacak karşılık kanat kapandığında orta kısmı kapatacaktır. Bu kapama esnasında içbükey olan kanat yatayı kapandığı sırada kendisini kasaya yapıştıracak ve yamukluk düzelecektir. Düzgün kapanan kanattan içeri giren hava ve soğuk kesilecektir. Bu işlem kapılar içinde geçerlidir.

Bu ve benzeri sorunlarınız için bizi arayarak veya talep formu doldurarak servis isteyebilirsiniz.

Yamulan Pencerenin alt kısmından hava geliyorsa, Bölgenizden usta çağırmak içim tıklayınız.

Bu site kopyalamaya karşı korunuyor.